Jak prawidłowo dobierać słowa kluczowe?

Jak prawidłowo dobierać słowa kluczowe?

google webmaster toolsWielu specjalistów w czasie dobierania słów kluczowych kieruje się wyłącznie czynnikami takimi jak własne doświadczenie, wiedza, opinie użytkowników i znajomych czy też przeprowadzony wywiad w danej branży. Są to bardzo dobre wskaźniki, niemniej jednak warto skorzystać także z kilku przydatnych narzędzi, które zostały stworzone w tym właśnie celu. Obecnie w internecie istnieje szereg różnych aplikacji które mogą znacznie ułatwić dobór odpowiednich słów kluczowych i zwiększenie za ich pomocą ruchu na swojej witrynie. Pierwszą propozycją jest tutaj planer słów kluczowych Google AdWords. Narzędzie to łączy w sobie zarówno dużą prostotę jak i skuteczność; pomaga znaleźć odpowiednie słowa kluczowe dopasowane do użytkowników szukających w sieci konkretnych rzeczy. Aplikacja wskazuje nam konkurencyjność konkretnych fraz, pokazuje wszystkie statystyki dotyczące wyszukiwania w danym miesiącu, a w razie potrzeby może również zaproponować alternatywne słowa.

Google Webmaster Tools jest kolejnym narzędziem przygotowanym dla nas przez Google. Dla wielu osób jest to aplikacja wręcz niezbędna przy pozycjonowaniu stron; dzięki niej możemy znacznie pomóc wyszukiwarce w indeksowaniu stron na których zamieszczamy nasze treści oraz szybko odszukiwać wszystkie potencjalne problemy. Być może nie jest to standardowe narzędzie badawcze, niemniej jednak przy jego pomocy możemy znacznie lepiej rozumieć jakich zmian potrzebuje nasza strona. Bardzo prostym i równocześnie pomocnym narzędziem jest Ubersuggest. Szybko zaproponuje nam ono całą listę słów, które będą mogły być korzystne akurat dla naszej strony. W aplikacji znajdziemy kilka różnych działów wyszukiwania powiązanych z poszczególnymi dziedzinami. Obsługa aplikacji jest banalnie prosta – wystarczy jedynie wypełnić odpowiedni formularz.

planer słów kluczowychWordstream należy do najpopularniejszych płatnych narzędzi. Pozwala on na bardzo szczegółową analizę skuteczności poszczególnych słów kluczowych dla strony internetowej. Wystarczy jedynie wpisać w odpowiednim polu daną frazę, aby narzędzie szybko zwróciło nam wyniki wraz z proponowanymi, lepszymi alternatywami. Keyword Eye należy do najbardziej innowacyjnych narzędzi. Wyniki są tu podawane w ciekawej szacie graficznej; są również bardzo szczegółowe, dzięki czemu pozwalają na dokładną analizę konkretnych fraz.