Przygotowywanie dobrych tekstów SEO

Przygotowywanie dobrych tekstów SEO

content marketingW obecnych czasach posiadanie profesjonalnej i dobrze wypozycjonowanej w wyszukiwarkach strony internetowej jest warunkiem niezbędnym do tego, aby móc odnieść sukces w jakiejkolwiek branży. W końcu jedynie dzięki temu możemy skutecznie docierać do naszych potencjalnych klientów z przygotowaną przez nas ofertą. Do najważniejszych rzeczy o jakie należy w związku z tym zadbać zalicza się przygotowanie odpowiednich tekstów SEO. Za tworzenie takich tekstów w większości przypadków odpowiedzialni są copywriterzy, ale musimy pamiętać o tym, że nie zawsze możemy oczekiwać tutaj w pełni zadowalającej nas jakości. Niekiedy zamawiamy teoretycznie dobry tekst, a otrzymujemy coś przypominającego bardziej wypracowanie dziecka z podstawówki, niż profesjonalnie przygotowaną treść. Warto w takim razie dowiedzieć się, w jaki sposób należy tworzyć tego typu treści aby przedstawiały one faktycznie wysoką wartość zarówno dla użytkowników, jak i wyszukiwarki Google.

Podstawową rzeczą jest zadbanie o to, aby zamieszczane u nas teksty SEO skrywały w sobie rzeczywistą, merytoryczną treść. Muszą one oczywiście być ściśle związane z tematyką danej strony – mogą to być na przykład porady dla klientów danego sklepu internetowego. Aby dany tekst stał się jednak pełnoprawnym tekstem SEO, należy również zadbać o umieszczenie w nim odpowiednich słów kluczowych. Teksty SEO powinny być pisane przede wszystkim dla ludzi, którzy będą je czytali. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy przygotowany przez nas artykuł przedstawia dla użytkowników rzeczywistą wartość i czy przekazuje im konkretną wiedzę.

frazy kluczowe w artykuleUmieszczanie odpowiednich słów kluczowych w tekście jest bardzo ważne, ale nie można z tym przesadzać. Najlepiej będzie podejść do tego z umiarem i ograniczać się do 2-3 fraz na cały artykuł; taka liczba w zupełności nam wystarczy. Jedną z najgorszych rzeczy jakie można zrobić w czasie przygotowywania takich tekstów jest kopiowanie innych treści. Oryginalność to w tym przypadku podstawa! Nieco czasu należy poświęcić na dobór odpowiednich słów kluczowych. Powinny one być z jednej strony naturalne, ale z drugiej ściśle związane z tematyką prowadzonej przez nas strony. Teksty SEO powinny być również dobrze przygotowane od strony technicznej. Warto zamieścić w nich podtytuły, pogrubienia oraz inne tego typu rzeczy.